Renovace kamenného koberce a marmolitu s dvousložkovým polyuretanovým lakem na kamenné koberce a jiné kamínkové povrchy
Chcete navrátit lesk kamínkovému povrchu v interiéru či exteriéru a chystáte se aplikovat dvousložkový UV stabilní polyuretanový revitalizační nátěr na kamenné koberce a marmolity? Pak se řiďte tímto návodem, ve kterém vás seznámíme se správnými mísícími poměry a stručně vám vysvětlíme, jak provést renovaci kamenného koberce či marmolitu.
Dáváte přednost jednosložkovým přípravkům, u kterých není potřeba nic míchat? Zvolte jednosložkový UV stabilní ochranný a revitalizační nátěr na kamenný koberec, marmolit a další povrchy. Před jeho použitím si nastudujte návod pro aplikaci jednosložkového revitalizačního nátěru, ať víte jak na to.
Vlastnosti polyuretanového revitalizačního nátěru na kamenné koberce a marmolity
- vhodný do interiéru i exteriéru
- k renovaci podlah i stěn
- UV stabilní – nežloutne
- odolává vodě i slunečnímu záření
- obnovuje lesk starších oblázkových povrchů
- prodlužuje životnost povrchů
- jednoduchá aplikace
Využití polyuretanového laku
Polyuretanový revitalizační nátěr slouží k renovaci venkovních kamenných koberců i kamenných koberců v interiéru. Oživit s ním můžete také marmolit v exteriéru a marmolit v interiéru. Účinně navrací lesk nejen veškerým kamínkovým podlahám, ale také kamínkovým a mozaikovým omítkám na stěnách.
Ať už máte kamenný koberec v koupelně na podlahách, na stěnách chodeb či na balkoně nebo marmolit na schodech, soklu domu či na terase, k obnovení lesku a prodloužení jeho životnosti můžete polyuretanový nátěr použít. Přesvědčte se, jak snadno lze renovace schodů, podlahy, terasy a dalších prostor dosáhnout.
Nářadí potřebné pro renovaci kamínkových povrchů
- míchadlo s regulací otáček
- 2× malý kbelík
- váleček nebo velký plochý štětec
Příprava kamínkového povrchu před renovací
Abyste se mohli pustit do renovace kamínkové dlažby či omítky, je potřeba ji zbavit prachu, mastnoty a jiných nečistot. Ve venkovním prostředí se může na marmolitech i kamenných kobercích objevit mech. K odstranění mechu z venkovního kamenného koberce použijte přípravek Green Clean. Podrobnější instrukce, jak odstranit mech z kamenného koberce a marmolitu, najdete mezi našimi manuály.
Povrch často stačí omýt čistou vodou. Poté je však potřeba počkat několik hodin, anebo dnů, v závislosti na venkovní teplotě a větru, než kamenný koberec či marmolit vyschne až do podkladu. Vypařující se voda reaguje s čerstvým nátěrem a může způsobit zbělání kamenného koberce či marmolitu. Proto je nezbytné aplikovat revitalizační nátěr na zcela suchou dlažbu či omítku při teplotách vzduchu i podkladu 15–25 °C.
Příprava renovačního nátěru na marmolit, kamenný koberec a další kamínkové dlažby a omítky
Do malého kbelíku nalijte 610 g složky A a 390 g složky B a společně je promíchejte pomocí míchadla s regulací otáček. Míchejte důkladně po dobu 3 minut při 300 ot./min. Smíchanou směs přelijte do druhé míchací nádoby a opět promíchejte. Takto je směs připravená k aplikaci.
Doporučujeme vám připravit si pouze takové množství směsi, které jste schopni zpracovat cca do 20 minut při ideálních teplotních podmínkách (20 °C). Při vyšších teplotách se doba zpracovatelnosti zkracuje.
Jak probíhá revitalizace kamenného koberce a marmolitu
Renovační nátěr na kamenné koberce a marmolity aplikujte na kamínkové povrchy válečkem nebo velkým plochým štětcem. Nátěr nanášejte pouze v jedné vrstvě a při teplotách vzduchu i podkladu 15–25 °C. Nenatírejte povrchy na přímém slunci. Po dobu tvrdnutí, která je cca 24 hodin při 20 °C, nesmí plocha zmoknout, padnout na ni rosa či jinak přijít do kontaktu s vodou. Nedoporučujeme aplikovat renovační nátěr na nové kamínkové povrchy.
Jak očistit pracovní vybavení
Po skončení práce omyjte veškeré pracovní nářadí acetonem, abyste odstranili všechny zbytky polyuretanového laku.
Technické informace
Spotřeba: 1 kg laku na 2,5 m²
Doba tvrdnutí: 24 hodin při 20 °C