KK IZOL - Cementová hydroizolace pod kamenný koberec na podlahu i stěnu
Dvousložkový, trvale pružný hydroizolační nátěr, na bázi disperze a směsi modifikovaných přísad s cementem. Po vytvrzení vytváří hydroizolační membránu. Vhodná pro izolaci objektů.
Vlastnosti:
- Vysoká přilnavost ke stavebním materiálům
- Na vodorovné i svislé konstrukce
- Vysoce flexibilní
- Prvotřídní vodotěsnost
- Po vytvrzení trvale pružná a mrazuvzdorná
- Odolná chlorované vodě
- Odolává tlakové vodě
Použití:
- Hydroizolační nátěry základů staveb (pozor na proříznutí zdivem), pod obklady a dlažby. Hydroizolace bazénů, balkonů, teras a lodžií, nádrží na užitkovou vodu. Izolace sklepních prostor, opěrných zdí, do skladby vytápěných podlah pod i nad topné médium. Interiér i exteriér.
Potřebné nářadí:
- míchadlo s regulací otáček, míchací nádoba, plochý štětec nebo váleček
Příprava podkladu:
- Musí být čistý, suchý, pevný, bez volných částic prachu, mastnot a oleje. Ideální podkladem jsou betony, lehčené betony (pórobetony), potěry, mazaniny, omítky, zdící materiály z pálených cihel, desky CETRIS a sádrokartony.
- Podklady je však zapotřebí nejprve penetrovat, snížit jejich savost. Doporučené penetrační nátěr Báča adhezní můstek. Pokud je povrch zvětralý a nerovný je potřeba ho vyrovnat reprofilační maltou.
Příprava materiálu:
- Tekutá lepenka KK Izol je dodávána v poměru 3:1 (hmotnostní poměr) /suchá B a tekutá A. Příprava probíhá k postupným vmícháváním suché složky B do tekuté složky A s přidáním vody do max. 5 %.
- Mícháme ručně nebo strojně s malým počtem otáček cca 250 ot./min., dokud směs není kvalitně zhomogenizována. Při strojním míchání nechte krátce odstát a pak promíchejte od spodu zednickou lžíci nebo jiným nástrojem, aby se uvolnily bubliny.
Aplikace válečkem:
- Na připravený podklad nanášíme štětcem nebo válečkem, nejméně ve dvou vrstvách. Vrstvy nanášíme tzv. křížovou metodou. 1. vrstva zleva doprava a 2. vrstva shora dolů (nebo naopak). Rohy a kouty vyztužíme dilatační páskou, která se vkládá do první vrstvy. Podkladní vrstva musí být dostatečně zatuhlá cca po 12 hod, pro zdivo, 24 hod pod obklady a dlažby.
Aplikace hladítkem:
- Nanáší se vhodnou stěrkou. V jedné vrstvě nesmí být nanesena větší tloušťka jako 3 – 4 mm.
- Tam, kde je konstrukce dynamicky zatěžována nebo tam, kde je nebezpečí vlasových trhlin, je vhodné do druhé vrstvy zapracovat skleněnou síťovinu 4 x 4 mm.
- Další vrstva se nanáší až po vytvrzení vrstvy předchozí, což je při normálních podmínkách asi po 4 – 5 hodinách.
Potřebné nářadí:
- Míchadlo s regulací otáček, míchací nádoba, plochý štětec nebo váleček
Údržba nářadí:
- Pracovní nářadí po aplikaci řádně omyjte vodou.
Důležité:
- Upozornění: Hydroizolační nátěr nutno chránit před rychlým vyschnutím a slunečním žárem. Vodotěsnost je zaručena při kladném tlaku vody, při záporném tlaku vody nesmí tlak vody překročit přídržnost izolace k podkladu.
- Zabraňte v kontaktu s kovem, může dojít ke korozi. Kov lze opatřit např. páskou. Není určena jako finální povrchová úprava betonových a jiných konstrukcí!
Pro následnou aplikaci kamenného koberce aplikujte na ztuhlou izolaci:
- Podlahové systémy Marmostone: Penetraci Dupox 2010 a za čerstva posypte křemičitým pískem
- Stěnové systémy Marmowall akrylátové: Báča adhezní můstek
- Stěnové systémy Marmowall polyuretanové: Báča polyuretanový přechodový můstek
Spotřeba:
- 2 nátěry pro stékající vodu (1,5 kg/m2)
- 4 nátěry pro tlakovou vodu (3 kg/m2)
Aplikační a skladovací teplota:
- 10-25 °C.
Skladovatelnost:
- 12 měsíců v dobře uzavřených nádobách
PDF:
KK IZOL - Cementová hydroizolace pod kamenný koberec na podlahu i stěnu